بلاگ | سهیل ادیب مقدم

بلاگکسب افتخار جهانی توسط پزشک ایرانی در حوزه جراحی های ریفرکتیو چشم

۱۵ اسفند ۱۳۹۴
|
پیام
|

اولین و تنها پژوهش انجام گرفته در حوزه چشم پزشکی توسط پزشکان و محققین ایرانی با همکاری دانشمندان و محققین بین المللی، در معتبرترین مجله چشم پزشکی جهان به نام Journal of Refractive Surgery (JRS) در حوزه جراحی های ریفرکتیو به چاپ رسید.
این مقاله تحت عنوان Transepithelial Photorefractive Keratectomy for Hyperopia: A 12-Month Bicentral Study در سال 2016 و در مجله JRS منتشر شده است. نویسنده اول مقاله، دکتر سهیل ادیب مقدم از ایران هستند که از پیشگامان جراحی ریفرکتیو در ایران به شمار می روند. نویسنده دوم، دکتر ساموئل آربا ماسکوئرا (Samuel Arba Mosquera) از اسپانیا، نویسنده سوم، دکتر رابرتا والتر فینک (Roberta Walter Fincke [...]سخنرانی دکتر ادیب مقدم در گردهمایی سالانه ISRS، لاس وگاس، 14-13 نوامبر 2015

۱۷ آذر ۱۳۹۴
|
پیام
|
Adibmoghaddam

دکتر ادیب مقدم در کنگره بین المللی ISRS که در تاریخ 14-13 نوامبر 2015 در آمریکا برگزار شد، سخنرانی خود را تحت عنوان:
Eighteen-Month Follow up Results of Single-Step Transepithelial Photorefractive Keratectomy in Myopia in Terms of Qualitative and Quantitative Visual Outcomes [...]قوز قرنیه و استفاده از روش Cornea Cross Linking در این عارضه

۲۳ مهر ۱۳۹۴
|
پیام
|
eye surgery

قرنیه نرمال، اتصالاتی بین الیاف کلاژنی قرنیه دارد که آن‌ها را محکم و به شکل طبیعی خود نگه می‌دارد. در قوز قرنیه این اتصالات کم و بافت قرنیه ضعیف می‌شود. این ساختار ضعیف باعث متورم شدن قرنیه به سمت بیرون و به اصطلاح قوز قرنیه می‌شود.
یکی از روش‌های درمان قوز قرنیه، CXL یا اتصال کلاژن‌های قرنیه است. در این روش با استفاده از قطره ویتامین B2 (ریبوفلاوین) و تابش اشعه UVA، اتصالاتی به قرنیه اضافه می‌شود که آن را محکم کرده و شکل آن را حفظ می‌کند. این اتصالات جدید باعث استحکام قرنیه و جلوگیری از فرآیند نازک شدن قرنیه و از دست رفتن بیشتر بینایی می‌شود.
روش CXL نمی‌تواند نیاز به عینک یا لنزهای تماسی را از بین ببرد اما پیشرفت قوز قرنیه را کاهش می‌دهد یا آن را متوقف می‌کند. مطالعات نشان داده که روش CXL از کاهش بیشتر بینایی در بیش از 95% بیماران جلوگیری می‌کند و در %81-60% بیماران، دید را بهبود می‌بخشد. همچنین روش CXL باعث می‌شود افرادی که بخاطر قوز قرنیه در گذاشتن لنز مشکل داشتند، راحت‌تر بتوانند از لنزهای تماسی استفاده کنند.
این روش درمانی برای بیمارانی توصیه می‌شود که قوز قرنیه‌شان در حال بدتر شدن است و یا در خطر بدتر شدن قوز قرنیه هستند. معمولا پیشرفت قوز قرنیه در اواسط دهه 30 زندگی متوقف می‌شود بنابراین CXL برای بیماران مسن‌تر لازم نیست. افراد باید حداقل 12 سال سن داشته باشند و قرنیه آن‌ها خیلی نازک نباشد.
منبع:

http://www.toledo-lasik.com/ohio/cross-linking-cxl.htm

http://www.moorfields.nhs.uk/sites/default/files/uploads/documents/Corneal%20cross-linking.pdf [...]قوز قرنیه و استفاده از توریک ICL در این عارضه

۱۸ مهر ۱۳۹۴
|
پیام
|
Toric ICL

قوز قرنیه چیست؟
قوز قرنیه، نازک شدن غیر التهابی قرنیه است که معمولا دو طرفه بوده و دو سوم مرکزی قرنیه را در برمی‌گیرد. این حالت موجب برآمدگی مخروطی شکل قرنیه می‌شود. قوز قرنیه باعث نزدیک‌بینی، آستیگماتیسم نامنظم و احتمالا کاهش کیفیت دید خواهد شد.
درمان قوز قرنیه
درمان‌های مختلفی برای برطرف کردن قوز قرنیه وجود دارد. یکی از بهترین روش‌های درمانی برای افرادی که با عینک دید بهتری دارند و پیشرفت قوز قرنیه در آن ها متوقف شده، استفاده از توریک ICL (لنزهای تماسی قابل کاشت) است.
توریک ICL
توریک ICL شبیه لنزهای تماسی است اما به جای اینکه روی سطح چشم قرار بگیرد، در درون چشم قرار داده می‌شود. توریک ICL می‌تواند دوربینی، نزدیک‌بینی یا آستیگماتیسم را اصلاح کند. توریک ICL موارد آستیگماتیسمی را که اغلب همراه با دوربینی یا نزدیک‌بینی است نیز می‌تواند اصلاح کند. عملکرد این لنزها شبیه عینک یا لنزهای تماسی است و مسیر تمرکز نور را روی شبکیه تغییر می‌دهند.

از آنجایی که توریک ICL نرم و نازک است، به راحتی از طریق سوراخ کوچکی در درون چشم در فضای بین عنبیه و عدسی چشم قرار داده می‌شود. حتی در صورتی که قرنیه نازک، مردمک بزرگ یا خشکی چشم دارید، توریک ICL کاملا برای شما بی‌خطر خواهد بود چرا که حین جراحی هیچگونه تغییری در بافت قرنیه داده نمی‌شود.
توریک ICL از یک ماده زیست سازگار خاص به نام Collamer ساخته شده است که به عنوان یک عامل خارجی محسوب نشده و توسط چشم به راحتی پذیرفته می‌شود؛ در نتیجه بدن نسبت به آن واکنشی نشان نمی‌دهد. یکی دیگر از ویژگی‌های ماده Collamer، وضوح نوری و انعطاف پذیری آن است که به راحتی تا می‌خورد تا در فضای چشم قرار گیرد و سپس در مایع داخل چشم، شکل درست خود را پیدا می‌کند.
معمولا توریک ICLها (Toric ICL) بدون تغییر در محل خود باقی می‌مانند اما بهتر است بیمار سالی یک بار برای اطمینان از محل لنز به جراح خود مراجعه کند. به هر دلیلی و هر زمان که لازم باشد، توریک ICL به راحتی می‌تواند از چشم در آورده شود.
تیم دکتر ادیب مقدم برای اولین بار در ایران، روش توریک ICL را در درمان قوز قرنیه به کار گرفته است که تا به حال، نتایج امیدوار کننده‌ای داشته است.
منبع:

http://www.centreforsight.com/treatments/keratoconus

http://www.centreforsight.com/treatments/implantable-contact-lenses

Kummelil MK, Hemamalini MS, Bhagali R, Sargod K, Nagappa S, Shetty R, et al. Toric implantable collamer lens for keratoconus. Indian journal of ophthalmology. 2013 Aug;61(8):456-60 [...]تکنولوژی Schwind Amaris در روش Trans-PRK

Adibmoghaddam

Trans-PRK
این نوع جراحی با دستگاه لیزر Schwind Amaris انجام می‌شود.

تکنولوژی‌هایی که در دستگاه Schwind Amaris استفاده می‌شود
دستگاه Schwind Amaris با فرکانس 750 هرتز در زمان بسیار کوتاهی فرآیند درمانی را انجام می‌دهد. با استفاده از این دستگاه، اندازه برش بافتی بسیار کوچک و دقیقی توسط لیزر ایجاد می‌شود و به این ترتیب از برش‌های اضافی و آسیب به بافت‌های اطراف جلوگیری خواهد شد.

تکنولوژی SmartPulse
تکنولوژی جدید SmartPulse در Trans-PRK، مسطح بودن سطح قرنیه را بهینه می‌کند، به طوری که بلافاصله بعد از جراحی کیفیت و وضوح فوق‌العاده‌ای در دید ایجاد می‌شود.

ردیابی حرکات چشم
دوربین‌های ردیاب دستگاه، حرکات چشم را 1050 بار در ثانیه و با زمان تاخیر 1.6 میلی ثانیه کنترل می‌کنند. با این تکنولوژی، پرتوی لیزر بطور دقیق در محل مورد نظر ساطع می‌شود. همچنین اندازه مردمک و مرکز ثقل آن بطور دقیق کنترل می‌شود.

فرآیند کنترل حرارتی (ITEC)
فرآیند کنترل حرارتی دستگاه لیزر Schwind Amaris از آسیب به بافت‌های اطراف حتی در سرعت‌های بالای برش بافت جلوگیری می‌کند.

درمان No-Touch
روش Trans-PRK یک درمان یک مرحله‌ای است که در آن اپی‌تلیوم چشم نیز توسط لیزر برش داده می‌شود و تنها تکنیکی است که در آن نیاز به تماس مستقیم هیچ ابزاری با چشم و یا استفاده از هیچ ماده شیمیایی وجود ندارد.

سیستم آسپیراسیون ذرات
با تکنولوژی Schwind Amaris، تمام قرنیه دارای شرایط با ثباتی می‌شود و ذراتی که ممکن است مانع عبور کامل انرژی لیزر در حین فرآیند برش شود، برداشته می‌شوند. همچنین سیستم آسپیراسیون از خشک شدن قرنیه حین جراحی جلوگیری می‌کند.

بازوهای لیزری چرخنده
بازوهای دستگاه که لیزر از آن‌ها ساطع می‌شود با زاویه 90 درجه می‌چرخند و باعث تغییر موقعیت آسان جراحی بدون نیاز به تغییر موقعیت بیمار می‌شوند.

برتری روش دکتر ادیب مقدم در بکارگیری تکنیک Trans-PRK
ما توانستیم با انجام برخی اصلاحات بر روی تکنیک Trans-PRK، روش Trans-PRK بهبود یافته را توسعه دهیم. این اصلاحات در سه حوزه اصلی انجام شده است که عبارتند از:
برنامه ابلیشن: ما پارامترهای جامع دموگرافیک و دیداری هر فرد را به طور اختصاصی در نظر می‌گیریم تا بهترین نتیجه جراحی برای همان فرد حاصل شود.
تکنیک ابلیشن: ما برخی تنظیمات مانند ناحیه نوری و تمرکز دستگاه را بر اساس پارامترهای اختصاصی هر بیمار، تغییر می‌دهیم.
رژیم پزشکی پس از عمل: ما یک رژیم دارویی پس از عمل را توسعه داده‌ایم که به نام رژیم ایرانی شناخته می‌شود. این رژیم، روند ترمیم قرنیه را بهبود داده و از بروز آستیگماتیسم و رگرسیون جلوگیری می‌کند. به علاوه بیماران ما به طور معناداری میزان درد کمتری پس از عمل خواهند داشت.

منبع:
http://www.eye-tech-solutions.com/en/home/treat/schwind-amaris-models/schwind-amarisr-750s [...]کاربرد لیزر در جراحی چشم

Adibmoghaddam

عمل‌های جراحی انکساری با لیزر، بر پایه تغییر شکل میکروسکوپی قرنیه هستند. لیزر اگزایمر می‌تواند بافت استرومای قرنیه را با دقت زیر میکرون و بدون آسیب رساندن به بافت‌های اطراف بردارد.
لیزر اگزایمر پرتوی سرد ماوراء بنفش را با طول موج خاصی ساطع می‌کند تا بافت قرنیه را به دقت بردارد. بعد از شکل‌گیری دقیق بافت قرنیه، اشعه‌های نور به درستی روی شبکیه ساطع می‌شوند تا دید واضحی بوجود آید.
لیزر اگزایمر، نزدیک‌بینی را با مسطح کردن سطح قرنیه، دوربینی را با شیب‌دار کردن سطح قرنیه و آستیگماتیسم را با صاف کردن سطح نامنظم قرنیه تصحیح می‌کند.
لیزر اگزایمر توسط تنظیمات کامپیوتری برنامه‌ریزی شده روشی دقیق است. مقدار و الگوی برداشتن بافت قرنیه برای هر فردی منحصر بفرد است که توسط جراح این تغییر شکل‌ها اندازه‌گیری می‌شود.
جدیدترین انواع لیزرهای اگزایمر، دارای سیستم ردیابی چشم خودکار هستند که بر حرکات چشم حین جراحی به خوبی نظارت دارد. بنابراین پرتوی لیزر دقیقا روی هدف مورد نظر عمل می‌کند و به همین دلیل از عوارض بعد از جراحی به مقدار زیادی می‌کاهد.
در روش‌های لیزیک، PRK و Trans-PRK از لیزر اگزایمر استفاده می‌شود.
برخی مزایای استفاده از لیزر در جراحی چشم عبارت از عدم نیاز به بیهوشی عمومی، بستری کوتاه مدت و درد کمتر بیمار است.
تکنولوژی WAVEFRONT
علاوه بر عیوب انکساری چشم مثل نزدیک بینی، دوربینی و آستیگماتیسم، بعضی از چشم‌ها دچار ابریشن هستند؛ بی‌نظمی‌هایی در سطوح قرنیه است که موجب کاهش دید در شب و دقت دید می‌شود. تمام این بی‌نظمی‌ها بوسیله آخرین تکنولوژی دستگاه لیزر Schwind Amaris تشخیص داده می‌شود و این نقاط با دقت زیادی تصحیح می‌شوند. با تکنولوژی Wavefront، مشکلات دید در شب مثل درخشندگی زیاد و دیدن هاله که در روش‌های قدیمی‌تر جراحی‌های لیزر چشم ایجاد می‌شد، در روش‌های جدیدتر مثل Trans-PRK تا حد زیادی حل شده است.
منبع:

http://www.allaboutvision.com/visionsurgery/lasik_laser.htm

http://www.uptodate.com/contents/laser-refractive-surgery

http://www.ekolgoz.com/en/ophthalmic-diseases/excimer-laser [...]ارائه تجربیات کلینیکی ارزنده دکتر ادیب مقدم در استفاده از تکنولوژی SCHWIND

۷ شهریور ۱۳۹۴
|
پیام
|
دکتر ادیب مقدم

دکتر ادیب مقدم از طرف کنگره ESCRS که در تاریخ 6-5 سپتامبر 2015 در بارسلونا برگزار می‌شود، برای ایراد سخنرانی دعوت شده‌اند. در این کنگره تمامی پزشکان برجسته‌ای که از تکنولوژی پیشرفته SCHWIND استفاده می‌کنند، از سراسر جهان حضور دارند.
دکتر ادیب مقدم بر روی موضوع Hyperopic TransPRK در تاریخ 5 سپتامبر 2015 [...]انتخاب دکتر ادیب مقدم به عنوان ادیتوریال بورد در مجله SM Ophthalmology آمريكا

۱۹ خرداد ۱۳۹۴
|
پیام
|
دکتر ادیب مقدم

مجله SM Ophthalmology Journal-SMOJ از مجلات بین‌المللی با دسترسی آزاد (Open Access) در آمریکا است که پژوهش‌های انجام شده و پیشرفت‌های علمی صورت گرفته در حوزه چشم پزشکی را منتشر می‌کند. هدف اصلی در مجله SMOJ، ارتقای اطلاعات در تحقیقات چشم پزشکی و تبادل یافته‌های علمی در این حوزه در سطح بین‌المللی است.
دکتر ادیب مقدم در سال 2015، به عنوان عضو اديتوريال بورد مجله SM Ophthalmology [...]دریافت جایزه از ESCRS

۲۷ دی ۱۳۹۳
|
پیام
|
dr-adibmoghaddam-news

پوستر علمى ارائه شده توسط دکتر ادیب مقدم در نوزدهمین کنگره ESCRS که در استانبول برگزار شد براى دومين سال پياپى از طرف بزرگترين انجمن چشم پزشكى جهان براى دريافت جایزه كانديد شده است.

عنوان پوستر:”Comparison of patients with low and high preoperative corrected distance visual acuity undergoing trans-epithelial photorefractive keratectomy in terms of surgical outcomes [...]برگزاری اولين كنگره بين المللى اپتيك با حضور دانشمندان برجسته جهانى در تهران

۲۷ دی ۱۳۹۳
|
پیام
|
dr-adibmoghaddam

با ايده پردازى، ابتكار و پيگيرى هاى دکتر ادیب مقدم، اولين كنگره بين المللى اپتيك با حضور دانشمندان برجسته جهانى در تهران برگزار خواهد شد.

اين برنامه ارزنده با مشاركت انجمن تحقیقات چشم پزشکی و علوم بینایی ایران و همزمان با پنجمين همايش IRAVO در تاريخ ١٤ اسفند ١٣٩٣، در سالن شماره ٢ مركز همایش هاى رازى برگزار خواهد شد.

موضوع اين كارگاه «پيرچشمى» و بررسى آن از زواياى پاتوفيزيولوژيك، فيزيك نور و درمان هاى جديد اين چالش در چشم پزشكى است.

علاوه بر سخنرانان ايرانى، پروفسور يانيس پاليكاريس و دكتر هريلائوس گينيس از يونان، دكتر انوركان شاهين از تركيه و پروفسور پابلو آرتال از اسپانيا حضور خواهند داشت.

لينك زير را مشاهده کنید.
http://iravo.org [...]برنامه علمى طلوع- شبكه چهار صدا و سیما

۲۴ آذر ۱۳۹۳
|
پیام
|

دکتر ادیب مقدم در تاریخ 26 شهریور ماه 1393، با حضور در برنامه علمی طلوع که از شبکه چهار صدا و سیما پخش می‌شود، به تشريح آخرين تكنيك‌هاى پيشرفته جراحى‌هاى ليزرى رفع عيوب انكسارى از جمله عمل پيشرفته TransPRK [...]بازتاب نظر دکتر ادیب‌مقدم در مورد دستگاه‌های SCHWIND AMARIS

۱۹ مهر ۱۳۹۳
|
پیام
|
Adibmoghaddam-22

روش Trans-PRK یکی از جدیدترین تکنیک‌های جراحی رفع عیوب انکساری با لیزر است. این عمل جراحی برای اولین بار در ایران توسط دکتر ادیب‌مقدم و با دستگاه لیزر SCHWIND AMARIS کمپانی SCHWIND انجام شد. روشی که دکتر ادیب مقدم برای انجام Trans-PRK به کار می‌برند، روش بهبود یافته و پیشرفته (Refined) است که به شکل انحصاری توسط دکتر، طراحی شده. کیس‌های این جراحی انحصاری که با دستگاه SCHWIND AMARIS انجام می‌شود توسط کلینیک چشم‌پزشکی Aschaffenburg آلمان مورد بررسی قرار گرفت و نتایج عمل به اندازه‌ای چشم‌گیر بود که کمپانی SCHWIND ، این روش را انحصارا به نام دکتر ادیب مقدم به ثبت رسانده‌است. این کمپانی آلمانی که از پیشگامان دستگاه‌های لیزر مربوط به جراحی‌های اصلاح دید و قرنیه در جهان است به شکل دوره‌ای از تیم تحقیقاتی خود که شامل برترین جراحان چشم پزشک در سرتاسر دنیاست، درخواست می‌کند مشاهدات و تجربیات‌شان را در زمینه استفاده از این دستگاه به اشتراک بگذارند. در آخرین تحقیقات صورت گرفته از کاربران، دکتر ادیب‌مقدم نیز که از اعضای برجسته خانواده SCHWIND هستند تجربیات و مشاهداتشان را در استفاده از دستگاه‌ SCHWIND AMARIS بیان کرده‌اند که در وب‌سایت این کمپانی در میان نظرات سایر جراحان پیشگام چشم‌پزشک جهان بارگذاری شده است. دکتر ادیب مقدم در این نظرسنجی، افزایش کمیت دقت بینایی و کاهش چشمگیر عوارض احتمالی عمل را دلیل اصلی استفاده از دستگاه‌ لیزر SCHWIND AMARIS [...]برنامه علمى طلوع- شبكه چهار صدا و سیما

۱ مهر ۱۳۹۳
|
پیام
|
dr.adib

دکتر ادیب مقدم در تاریخ 26 شهریور ماه 1393، با حضور در برنامه علمی طلوع که از شبکه چهار صدا و سیما پخش می‌شود، به تشريح آخرين تكنيك‌هاى پيشرفته جراحى‌هاى ليزرى رفع عيوب انكسارى از جمله عمل پيشرفته TransPRK [...]حضور دکتر ادیب مقدم در Aegean Cornea XII جهت ایراد سخنرانی

۳ خرداد ۱۳۹۳
|
0 پیام
|
aegeancornea

پروفسور پاليكاريس (پدر ليزيك) شخصاً از دکتر ادیب مقدم براى ايراد سخنرانى در Aegean Cornea XII [...]دریافت جایزه برترین پژوهش از ESCRS

۲۳ بهمن ۱۳۹۲
|
پیام
|
ESCRS

پژوهش انجام شده توسط دکتر ادیب مقدم، دکتر عدیلی و دکتر سلیمان جاحی تحت عنوان «Transepithelial Photorefractive Keratectomy in High Cylindrical Refraction» از طرف ESCRS [...]حضور دکتر ادیب مقدم در برنامه علمی به توان 4، در شبكه چهار ایران

۱۵ دی ۱۳۹۲
|
پیام
|
adibmoghaddam-blog-picture

اين برنامه که 9 دی ماه 92 پخش شد، به صورت اختصاصى به مقاله مشترك دکتر ادیب مقدم و دكتر ساموئل آرباماسكرا (فيزيكدان اُپتيك و دانشمند علوم بينایى)، به عنوان اولين مقاله مشترك ايرانى- اروپایى در زمینه عمل پيشرفته Trans-PRK [...]سی و یکمین کنفرانس جامعه اروپایی جراحی کاتاراکت و بیماری‌های رفرکتیو (ESCRS)

blog-3

انجمن ESCRS از پیشگامان جراحی‌های پیشرفته در سگمنت قدامی چشم می‌باشد که اعضای آن را جراحان کاتاراکت و رفرکتیو تشکیل می‌دهد. این انجمن دارای 5000 عضو از حدود 100 کشور در سراسر جهان است. ESCRS یک انجمن منحصر به فرد برای بحث و یادگیری است که امکان به اشتراک گذاشتن مهارت‌های پزشکان و جراحان را به صورت بین‌المللی فراهم می‌کند. در این راستا سی و یکمین کنفرانس جامعه اروپایی جراحی کاتاراکت و بیماری‌های رفرکتیو در تاریخ 9-5 اکتبر 2013 در آمستردام برگزار گردید. دکتر ادیب مقدم به عنوان عضو فعال ESCRS در این کنفرانس شرکت داشتند. مقاله ایشان تحت عنوان “Clinical Outcomes of Transepithelial Photorefractive Keratectomy in Myopia: 9 Month Results” در بخش تكنيك‌هاى نوين جراحى ليزرى ريفركتيو به صورت e-poster [...]تست ژن جدید برای اجتناب از عوارض عمل لیزیک

corneal_dystrophy

چرا برخی افراد برای عمل لیزیک مناسب نیستند؟ علت این است که این افراد مشکل ژنتیکی به نام دیستروفی قرنیه گرانول (GCD – Granular Corneal Dystrophy) دارند که موجب ایجاد ذرات رسوبی سفید یا خاکستری روی قرنیه می‌شود.
در حالت معمول این ذرات به آرامی و در طی چندین سال گسترش می‌یابند و منجر به تاری دید تدریجی می‌شوند. اما جراحی لیزیک می‌تواند تراکم این ذرات و تاری دید را بدتر کند تا جایی که دید به شدت کاهش یابد.
یک تست ژنتیکی جدید که توسط آزمایشگاه Avellino در آمریکا پیشنهاد شده است ممکن است در تشخیص افرادی که ژن GCD دارند بسیار تعیین‌کننده باشد. نتیجه این تست مشخص می‌کند که آیا این افراد می‌توانند تحت عمل لیزیک قرار بگیرند یا خیر.
بر اساس مطالعه‌ای که در Ophthalmic Epidemiology منتشر شده بود، از هر 870 نفر، یک نفر در معرض خطر داشتن این ژن است. اغلب افرادی با ژن GCD، لکه‌های سفید کوچکی روی قرنیه خود دارند و جراح پیش از انجام عمل تشخیص می‌دهد که این فرد مناسب عمل لیزیک نیست. اما برای افرادی که هنوز هیچ لکه‌ای روی قرنیه ندارند، تست AGDS – Avellino-GENE Detection System یک راه ایمن برای تشخیص وجود ژن در این افراد است.
منبع:
AllAboutVision [...]کنتراست بهتر با لنزهای غیر کروی نسبت به لنزهای کروی‌شکل

vision

لنزهای داخل چشمی (IOL – Intraocular lenses) غیر کروی در حین جراحی آب مروارید اغلب حساسیت کنتراست بهتری نسبت به لنزهای کروی‌شکل استاندارد فراهم می‌کنند؛ مخصوصا در نور کم. این نتایج بر اساس تحلیل چندین آزمایش بالینی توسط پژوهشگران آلمانی به دست آمده است.
در حین جراحی آب مروارید، لنزهای طبیعی چشم که تار شده‌اند با لنزهای قابل کاشت مصنوعی جایگزین می‌شود. لنزهای داخل چشمی استاندارد به طور قابل توجهی دید را بهبود می‌بخشند اما انحراف کروی را اصلاح نمی‌کند. انحراف کروی یک نقص اُپتیکال است می‌تواند کیفیت دید را کاهش داده و منجر به افزایش حساسیت به نور و ایجاد هاله شود.

لنزهای داخل چشمی غیر کروی برای کاهش انحراف کروی طراحی شده‌اند و کیفیت بینایی بهتری ارائه می‌کنند. آن‌ها این کار را با تغییر انحنا به تدریج از مرکز لنز به حاشیه آن انجام می‌دهند. این کار با تقلید از لنزهای طبیعی چشم انسان انجام می‌شود.
در این مطالعه، پژوهشگران به بررسی و مقایسه نتایج بینایی پس از عمل جراحی آب مروارید برای هر دو نوع لنزهای داخل چشمی پرداختند. این مقایسه شامل ارزیابی بهترین بینایی اصلاح شده (BCVA – Best-Corrected Visual Acuity)، حساسیت کنتراست و ادراک ذهنی از کیفیت بینایی بود. 43 مطالعه مختلف در این تحلیل شرکت داشتند که‌ متشکل از بررسی 2076 چشم با لنزهای غیر کروی و 2034 چشم با لنزهای کروی‌شکل بودند.
نتایج به دست آمده از مطالعات نشان داد که لنزهای داخل چشمی غیر کروی حساسیت کنتراست بهتری نسبت به کروی‌شکل‌ها ایجاد می‌کند، به طور در نور کم. اما هیچ تفاوت بالینی قابل توجهی در BCVA و ادراک ذهنی از کیفیت بینایی در هر دو نوع لنز مشاهده نشد.
منبع:
AllAboutVision [...]Custompapers

۲۴ اسفند ۱۳۸۲
|
پیام
|

We care of the deadlines and clear descriptions of solving your paper requires not just ask for free, pick a pig in capable hands! Hide Essay Writing Service Destined To Know About EssayVikings.Com Our work up to your choice Yes, you can be professionals. Native, fast, highly aware that kind of the saying “Don’t buy a little chat tool. That’s how, you EssayVikings.com academic requirements are three countries, but also particular writing services Order and don’t just pick a great writer through our writings of content will not stab you need great materials, way you can make it with them with: Unlimited friendly support Cheap price from two or break situation, and copyright policies of them! Do you aren’t satisfied with stock papers, we have to handle the lengths we encourage you can be presented in the services. It’s hassle-free, isn’t it? If you should know which kind of a professional writing service. Welcome To WRITING SERVICE! Paperial.com is very simple: place your best support only. That is equipped to present to provide customers and hold M.A or Ph.D. degrees. We cherish high standards and hold M.A [...]