چه افرادی داوطلب مناسب برای عمل ترنس پی آر کی هستند؟

مراحل جراحی ترنس پی آر کی
۱۳۹۷-۰۳-۲۷
ترنس پی آر کی ریفایند (Refined TransPRK) چه ویژگی‌هایی دارد؟
۱۳۹۷-۰۴-۱۷

عمل ترنس پی آر کی

عمل ترنس پی آر کی یکی از تکنیک‌های کاملا جدید و پیشرفته در میان جراحی‌های لیزر عیوب انکساری چشم است. عمل ترنس پی آر کی بهترین گزینه برای افرادی محسوب می‌شود که انجام عمل‌های قدیمی‌تر مانند لیزیک و لازک بر روی آن‌ها امکان‌پذیر نیست. افرادی با قرنیه نازک یا دارای قرنیه‌ای با شکل نامنظم، در این گروه قرار دارند.

روند تکاملی جراحی‌های لیزر چشم، با عمل پی آر کی شروع شد و سپس با جراحی لیزیک ادامه یافت. جراحی لیزیک به خاطر راحتی بیشتر و بازتوانی سریع‌تر، نسبت به پی آر کی پیشی گرفت. در عمل پی آر کی قدیمی، زمان بیشتری لازم بود تا سلول‌های سطحی قرنیه بهبود پیدا کنند. مطالعات وسیع و پیشرفت تکنولوژی، منجر به پیدایش ترنس پی آر کی پیشرفته شد که تمام کاستی‌ها و محدودیت‌های روش‌های قدیمی‌تر در آن برطرف شده است.

اصلاح دید بدون برش فلپ قرنیه و بدون نیاز به تیغ جراحی

انجام جراحی لیزیک برای بعضی از افراد مناسب نیست. برای گروهی از افراد که نمی‌توانند عمل لیزیک انجام دهند، عمل ترنس پی آر کی به عنوان یک روش ابلیشن سطحی با استفاده از لیزر پیشنهاد می‌شود. عمل ترنس پی آر کی، روشی غیرتهاجمی است که کاملا ایمن و بدون استفاده از تیغ جراحی انجام می‌گیرد. این روش به تمام افراد به‌ویژه افرادی که عمل لیزیک برایشان مناسب نیست، توصیه می‌شود.

عمل ترنس پی آر کی، فرصتی دوباره برای افرادی با قرنیه نازک و بیماران مبتلا به عوارض عمل لیزیک

افرادی که قرنیه نازکی دارند، اغلب برای عمل لیزیک رد می‌شوند. عمل ترنس پی آر کی فرصتی دوباره برای این افراد فراهم می‌کند تا دیدی واضح بدون نیاز به عینک و لنز طبی به دست آورند. افرادی که دچار عوارض ناشی از عمل لیزیک و اپی لیزیک شده‌اند، با ترنس پی آر کی درمان می‌شوند.

به افرادی که قصد دارند پس از عمل لیزیک و اپی لیزیک دیدشان را ارتقا بخشند، ترنس پی آر کی پیشنهاد می‌شود.

عمل ترنس پی آر کی، انتخابی بهتر برای افراد مبتلا به نزدیک‌بینی

با عمل ترنس پی آر کی، نیازی به ایجاد فلپ قرنیه وجود ندارد؛ بنابراین ابلیشن لایه سطحی قرنیه با استفاده از لیزر صورت می‌گیرد و مقدار بیشتری از بافت قرنیه پس از درمان حفظ می‌شود.

عمل ترنس پی آر کی اصلاح شده (Refinde TransPRK) که توسط دکتر ادیب مقدم ابداع شده است، جدیدترین روش جراحی ترنس پی آر کی است. احتمال برگشت نتایج ترنس پی آر کی ابداعی دکتر ادیب مقدم، کمتر از 1 درصد است؛ در حالی که در روش‌های قدیمی‌تر، بین 10 تا 15 درصد احتمال برگشت نتایج وجود دارد.

عمل ترنس پی آر کی، در افراد زیر بهترین تأثیر را دارد:

  • افرادی که احتمال بروز عوارض فلپ قرنیه در آن‌ها بالاست؛ مانند افرادی که چشم‌های ریز و فرورفته دارند.
  • افرادی که در ورزش‌های رزمی شرکت می‌کنند یا به واسطه شغلشان در معرض آسیب‌دیدگی قرار دارند؛ مانند آتشنشانان، پلیس‌ها و نیروهای مسلح.
  • افراد مضطرب و افرادی که نگران ایجاد فلپ قرنیه هستند.
  • درمان مجدد بیمارانی که قبلا جراحی قرنیه انجام داده‌اند.
  • بیماران مبتلا به درجات متوسط نزدیک‌بینی

برای کسب اطلاعات در رابطه با مراحل جراحی ترنس پی آر کی روی لینک آن کلیک کنید.

دکتر ادیب مقدم متخصص جراحی چشم از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی هستند برای آگاهی بیشتر در مورد خدمات ارائه شده در مطب ایشان روی لینک آن کلیک کنید. همچنین می‌توانید برای مشاوره تخصصی با ما تماس بگیرید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *