تکنولوژی SCHWIND AMARIS در روش TRANS-PRK

قوز قرنیه
قوز قرنیه و استفاده از توریک ICL در این عارضه
۱۳۹۶-۱۱-۱۰
کاربرد لیزر در جراحی چشم،Eye
کاربرد لیزر در جراحی چشم
۱۳۹۶-۱۱-۱۰
AMARIS_patient

Trans-PRK

این نوع جراحی با دستگاه لیزر Schwind Amaris انجام می‌شود تکنولوژی‌هایی که در دستگاه Schwind Amaris استفاده می‌شود
دستگاه Schwind Amaris با فرکانس 750 هرتز در زمان بسیار کوتاهی فرآیند درمانی را انجام می‌دهد. با استفاده از این دستگاه، اندازه برش بافتی بسیار کوچک و دقیقی توسط لیزر ایجاد می‌شود و به این ترتیب از برش‌های اضافی و آسیب به بافت‌های اطراف جلوگیری خواهد شد.

تکنولوژی SmartPulse

تکنولوژی جدید SmartPulse در Trans-PRK، مسطح بودن سطح قرنیه را بهینه می‌کند، به طوری که بلافاصله بعد از جراحی کیفیت و وضوح فوق‌العاده‌ای در دید ایجاد می‌شود.

ردیابی حرکات چشم

دوربین‌های ردیاب دستگاه، حرکات چشم را 1050 بار در ثانیه و با زمان تاخیر 1.6 میلی ثانیه کنترل می‌کنند. با این تکنولوژی، پرتوی لیزر بطور دقیق در محل مورد نظر ساطع می‌شود. همچنین اندازه مردمک و مرکز ثقل آن بطور دقیق کنترل می‌شود.

فرآیند کنترل حرارتی (ITEC)
فرآیند کنترل حرارتی دستگاه لیزر Schwind Amaris از آسیب به بافت‌های اطراف حتی در سرعت‌های بالای برش بافت جلوگیری می‌کند.

درمان No-Touch

روش Trans-PRK یک درمان یک مرحله‌ای است که در آن اپی‌تلیوم چشم نیز توسط لیزر برش داده می‌شود و تنها تکنیکی است که در آن نیاز به تماس مستقیم هیچ ابزاری با چشم و یا استفاده از هیچ ماده شیمیایی وجود ندارد.

سیستم آسپیراسیون ذرات

با تکنولوژی Schwind Amaris، تمام قرنیه دارای شرایط با ثباتی می‌شود و ذراتی که ممکن است مانع عبور کامل انرژی لیزر در حین فرآیند برش شود، برداشته می‌شوند. همچنین سیستم آسپیراسیون از خشک شدن قرنیه حین جراحی جلوگیری می‌کند.

بازوهای لیزری چرخنده

بازوهای دستگاه که لیزر از آن‌ها ساطع می‌شود با زاویه 90 درجه می‌چرخند و باعث تغییر موقعیت آسان جراحی بدون نیاز به تغییر موقعیت بیمار می‌شوند.

برتری روش دکتر ادیب مقدم در بکارگیری تکنیک Trans-PRK

ما توانستیم با انجام برخی اصلاحات بر روی تکنیک Trans-PRK، روش Trans-PRK بهبود یافته را توسعه دهیم. این اصلاحات در سه حوزه اصلی انجام شده است که عبارتند از:
برنامه ابلیشن: ما پارامترهای جامع دموگرافیک و دیداری هر فرد را به طور اختصاصی در نظر می‌گیریم تا بهترین نتیجه جراحی برای همان فرد حاصل شود.
تکنیک ابلیشن: ما برخی تنظیمات مانند ناحیه نوری و تمرکز دستگاه را بر اساس پارامترهای اختصاصی هر بیمار، تغییر می‌دهیم.
رژیم پزشکی پس از عمل: ما یک رژیم دارویی پس از عمل را توسعه داده‌ایم که به نام رژیم ایرانی شناخته می‌شود. این رژیم، روند ترمیم قرنیه را بهبود داده و از بروز آستیگماتیسم و رگرسیون جلوگیری می‌کند. به علاوه بیماران ما به طور معناداری میزان درد کمتری پس از عمل خواهند داشت.

منبع:
http://www.eye-tech-solutions.com/en/home/treat/schwind-amaris-models/schwind-amarisr-750s/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *