1بهترين روش جراحى ليزرى عيوب انكسارى چيست؟
رایج‌ترین عمل جراحی انکساری، لیزیک است که در آن از لیزر برای تغییر شکل قرنیه استفاده می‌شود. در این میان، تکنیک Trans-PRK یکی از بهترین روش‌های جراحی رفع عیوب انکساری با لیزر می‌باشد.
2پيشرفته‌ترين روش جراحى ليزرى عيوب انكسارى چيست؟
روش Trans-PRK یکی از پيشرفته‌ترين تکنیک‌های جراحی رفع عیوب انکساری با لیزر است. دکتر ادیب مقدم بر اساس آخرین یافته‌ها و توصیه‌های علمی در این زمینه و نیز با بهره‌گیری از دانش و تجارب کسب شده، در مورد هر بیمار بر اساس مشخصات دموگرافیک (مانند سن و جنس) و مشخصات اُپتیکال (مانند نوع عیب انکساری، شدت عیب انکساری، ضخامت قرنیه، ابریشن‌های سطوح قرنیه و ...)، مختصات جراحی را Individualized می‌کنند؛ به عبارت دیگر برای برنامه‌ریزی روش جراحی، یک نوموگرامی طراحی و استفاده می‌شود که در آن بر اساس ویژگی‌های خاص هر بیمار مختصات مراحل مختلف جراحی اصلاح می‌گردد که این تطابق شرایط عمل با وضعیت بیمار باعث هر چه بهتر شدن کمیت و کیفیت بینایی وی بعد از جراحی خواهد شد.
3چه كسى اولين ترنس پى آركى را در ايران انجام داده است؟
دکتر ادیب مقدم از پیشگامان انجام TransPRK هستند که این جراحی را برای اولین بار در ایران با دستگاه لیزر SCHWIND AMARIS آلمان انجام دادند.
4جديدترين نوع ترنس پى آركى چيست؟
روش Refined TransPRK است كه توسط دكتر اديب مقدم ابداع و فقط توسط ايشان انجام شده است. این امر بر اساس تجربيات طولانى وى در زمينه جراحى‌هاى نوين ليزرى می‌باشد.
5دستاوردهاى مدل جديدREFINED TRANSPRK چيست؟
روش خاص Refined TransPRK كه فقط توسط دكتر اديب مقدم انجام مى‌شود در مقايسه با ديگر روش‌هاى مشابه انجام شده در جهان، از ويژگى‌هاى خاصى بهره‌مند است چرا كه بيمار ضمن رهایى از عينك و يا لنز به چندين دستاورد كوتاه مدت و دراز مدت ويژه بينایى ديگر (كمى و كيفى) نائل خواهد شد. نتايجى كه با هيچ روش ديگرى حاصل نشده و فقط بيماران دكتر اديب مقدم به آن‌ها دست خواهند يافت.