جدیدترین نوع عمل ریفایند ترنس پی آر کی

همه چیز در مورد پیرچشمی
۱۳۹۷-۱۰-۰۸
راه‌های پیشگیری از ابتلا به آب سیاه
۱۳۹۷-۱۰-۱۹

روش عمل ریفایند ترنس پی آر کی چیست؟

عمل ریفایند ترنس پی آر کی جدیدترین نوع عمل چشم است که برای اولین بار توسط دکتر ادیب مقدم ابداع شده است. عمل ریفایند ترنس پی آر کی روش پیشرفته‌تر و بهبود یافته تکنیک ترنس پی آر کی است. در حقیقت در این روش، تابش لیزر برای هر بیمار، به‌ صورت اختصاصی و بر اساس پارامترهای آماری و نوری تنظیم می‌شود.

یکی از تفاوت‌های قابل توجه عمل ریفایند ترنس پی آر کی با سایر روش‌ها، نتایج متفاوت پس از عمل است. به طوری که پس از انجام عمل ریفایند ترنس پی آر کی، کیفیت دید در شب و در روز بیماران افزایش می‌یابد. نتایج نشان می‌دهند كه در حدود ٩٩ درصد بیماران پس از عمل ریفایند ترنس پی آر کی ، افزایش دید (سوپرویژن) پیدا كرده‌اند (در نزدیك بینى، آستیگماتیسم، دوربینى و میكسد). در بعضی از موارد خاص قوز قرنیه وآستیگمات‌هاى غیر قرینه نیز ریفایند ترنس پی آر کی انجام مى‌شود كه نتایج بسیار خوبی در این موارد بدست آمده است.

نوآوری عمل ریفایند ترنس پی آر کی

دکتر ادیب مقدم موفق شده‌اند که برای اولین بار، در سه حوزه اصلی اصلاحاتی را بر روی روش ترنس پی آر کی انجام دهند. در ادامه، به اصلاحات انجام گرفته توسط ایشان می‌پردازیم.

برنامه ابلیشن: در عمل ریفایند ترنس پی آر کی ، پارامترهای جامع دموگرافیک و دیداری هر فرد به طور اختصاصی در نظر گرفته می‌شود تا بهترین نتیجه جراحی برای همان فرد حاصل شود.

تکنیک ابلیشن: در عمل ریفایند ترنس پی آر کی ، برخی تنظیمات مانند ناحیه نوری و تمرکز دستگاه بر اساس پارامترهای اختصاصی هر بیمار، تغییر داده می‌شود.

رژیم پزشکی پس از عمل: این رژیم که با عنوان رژیم ایرانی (Iran regimen) شناخته می‌شود توسط دکتر ادیب مقدم تنظیم شده است. رعایت این رژیم به همراه ریفایند ترنس پی آر کی باعث عدم كدورت قرنیه و پایدارى نتیجه عمل می‌شود.

نحوه انجام عمل ریفایند ترنس پی آر کی

بر اساس آخرین تحقیقات و یافته‌های علمی در روش ریفایند ترنس پی آر کی، برای درمان هر بیمار مشخصات دموگرافیک آن شخص (مانند سن و جنسیت) و مشخصات اُپتیکال چشم بیمار (مانند نوع عیب انکساری، شدت عیب انکساری، ضخامت قرنیه و سایر موارد) به عنوان پارامترهای اصلی برای تنظیم تابش لیزر لحاظ می‌شوند و درمان مختص به هر بیمار طراحی می‌شود. از هر چشم، تعداد ۸ تا ۱۰ اسکن متوالی تهیه می‌شود و جراح، از دقیق‌ترین اسکن برای تنظیم مشخصات ابلیشن چشم استفاده می‌کند. تابش لیزر تنها یک بار صورت می‌گیرد و لایه اپیتلیوم و استرومای قرنیه در یک مرحله واحد لیزر می‌شوند.

سپس برای انجام عمل، ابتدا از قطره بی‌حس کننده موضعی استفاده شده و چشم‌ها با محلول نمکی متعادل، شسته می‌شوند. در این عمل، نیازی به استفاده از الکل و ایجاد برش نیست و ابلیشن به‌طور کامل با استفاده از لیزر اگزایمر صورت می‌گیرد.

برخی از ویژگی‌های منحصر به فرد عمل ریفایند ترنس پی آر کی

  • ایجاد دید خلبانی
  • ایجاد درد و ناراحتی کمتر
  • کاهش تاری دید بعد از عمل
  • اصلاح اختلالات نزدیک بینی (خفیف تا شدید) و آستیگماتیسم به طور همزمان
  • ایجاد کیفیت و کمیت بالاتر در درمان انواع عیوب انکساری چشم نسبت به سایر روش‌های لیزر
  • دوره بازیابی بعد از عمل، سریع‌تر از تمام روش‌های دیگر است؛ به طوری که در ٤٨ ساعت اول پس از عمل ٩٧ درصد و در ٧٢ ساعت اول پس از عمل ١٠٠ درصد سطح قرنیه بیماران ترمیم می‌شود.
  • عدم نیاز به تجویز میتومایسین C در بیماران مبتلا به نزدیک بینی خفیف تا متوسط
  • عدم ایجاد HOA؛ HOA یا عدم انطباق کانونی شدید (High-Order Aberration) زمانی رخ می‌دهد که سطح قرنیه، غیرطبیعی باشد. HOA می‌تواند بر اثر جراحی‌های قبلی، تروما یا بیماری‌های مختلف چشمی ایجاد شود.

دکتر ادیب مقدم متخصص جراحی چشم از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی هستند برای آگاهی بیشتر در مورد خدمات ارائه شده در مطب ایشان روی لینک آن کلیک کنید. همچنین می‌توانید برای مشاوره تخصصی با ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *