قبل از ریفایند ترنس پی آر کی چه کارهایی را باید انجام داد؟

آیا پیرچشمی هم با عمل جراحی درمان می‌شود؟
۱۳۹۷-۱۲-۲۵
نکاتی که بعد از جراحی آب مروارید باید رعایت کرد
۱۳۹۸-۰۱-۱۸

عمل جراحی ریفایند ترنس پی آر کی

عمل ریفایند ترنس پی آر کی ، جدیدترین نوع عمل چشم است که برای اولین بار توسط دکتر ادیب مقدم ابداع شده است. در این روش، تکنیک جراحی ترنس پی آر کی بهبود و گسترش یافته است. عمل ریفایند ترنس پی آر کی به صورت اختصاصی و بر اساس ویژگی‌های منحصر به فرد هر بیمار انجام می‌گیرد. یکی از تفاوت‌های بارز عمل ریفایند ترنس پی آر کی با سایر روش‌های جراحی چشم، نتایج متفاوت پس از عمل است. به طوری که کیفیت دید در شب و در روز بیماران افزایش یافته و نتایج نشان می‌دهند كه در حدود ٩٩ درصد بیماران پس از عمل ریفایند ترنس پی آر کی ، دید خلبانی (سوپرویژن) پیدا كرده‌اند.

عمل ریفایند ترنس پی آر کی چگونه انجام می‌شود؟

در روش ریفایند ترنس پی آر کی، برای درمان هر بیمار مشخصات دموگرافیک آن شخص (مانند سن و جنسیت) و مشخصات اُپتیکال چشم بیمار (مانند نوع عیب انکساری، شدت عیب انکساری، ضخامت قرنیه و سایر موارد) به عنوان پارامترهای اصلی برای تنظیم تابش لیزر لحاظ شده و درمان مختص به هر بیمار طراحی می‌شود. از هر چشم، تعداد ۸ تا ۱۰ اسکن متوالی تهیه می‌شود و جراح، از دقیق‌ترین اسکن برای تنظیم مشخصات ابلیشن چشم استفاده می‌کند. سپس برای انجام عمل، ابتدا از قطره بی‌حس کننده موضعی استفاده شده و چشم‌ها با محلول نمکی متعادل، شسته می‌شوند. در این عمل، نیازی به استفاده از الکل و ایجاد برش نیست و ابلیشن به طور کامل با استفاده از لیزر اگزایمر صورت می‌گیرد.

اقداماتی که باید قبل از عمل ریفایند ترنس پی آر کی انجام داد

  • قبل از انجام عمل جراحی با پزشک خود صحبت کنید تا از روند انجام عمل جراحی، مزایا و همچنین خطرات آن درک دقیقی داشته باشید.
  • قبل از انجام عمل جراحی باید آزمایشات و معاینات لازم را انجام دهید تا از عدم وجود هر گونه بیماری چشمی اطمینان حاصل شود.
  • در صورت مصرف هر گونه دارو، مکمل‌های ویتامینی و حتی داروهای گیاهی پزشک خود را مطلع نمایید زیرا برخی از داروها خطر خونریزی را افزایش می‌دهند.
  • اگر از داروهای رقیق کننده خون مانند وارفارین (کومادین)، کلوپیدوگرل (پلویکس) یا آسپرین استفاده می‌کنید، با پزشک خود مشورت نمایید. ممکن است به صلاحدید پزشک مجبور باشید مصرف این داروها را قبل از عمل جراحی متوقف نمایید.
  • اگر شما از ضربان ساز مصنوعی قلب استفاده می‌کنید بهتر است بدانید ممانعتی برای انجام جراحی چشم ندارید اما بایستی به پزشک خود اطلاع دهید.
  • در روز عمل جراحی از استعمال هر گونه محصول رایحه‌دار مانند عطر، ادکلن، لوسیون بدن و کرم خودداری نمایید.
  • در روز عمل جراحی لباس راحت بپوشید.
  • حداقل ۲۴ ساعت قبل از جراحی از استعمال مواد آرایشی اجتناب نمایید. در صورت تشخیص وجود مواد آرایشی، جراحی شما به تعویق می‌افتد.
  • توصیه می‌کنیم که برای انجام عمل جراحی ریفایند ترنس پی آر کی از مصرف الکل خودداری کنید زیرا مصرف الکل باعث می‌شود که بافت‌ها از بین بروند و روند بهبودی به کندی انجام شود.
  • در روز جراحی از استعمال دخانیات و سیگار پرهیز نمایید.

دکتر ادیب مقدم متخصص جراحی چشم از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی هستند برای آگاهی بیشتر در مورد خدمات ارائه شده در مطب ایشان روی لینک آن کلیک کنید. همچنین می‌توانید برای مشاوره تخصصی با ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *